Tüm ödemi söküp atıyor! Bağırsakları çalıştırıyor

Vücutta biriken ödem şişkinliğe sebep olur ve can sıkar. Hormonal değişimler, fazla tuzlu beslenmek, hareketsizlik ile süratli sıvı alımı vücutta ödem birikmesine sebep olabilir.
Ödemi kısa sürede sökmek ve şişkinlikten kurtulmak için bazı gıdalardan faydalanabilirsiniz. Ödem atan gıdaları Posta.com.tr okurları için araştırdık.
MAYDANOZ
Maydanoz C vitamini açısından fazlaca zengindir. İçerisinde bolca oranda A vitamini ve bitkisel lif de bulunur. Ödemin oluştuğu günlerde salatalarda 1 demet pişmemiş olarak tüketmeniz ya da maydanoz suyu içmeniz vücudunuzdan tüm ödemi atar.
Maydanoz bağırsak hareketlerini de düzenleyerek kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Ödem atmak için tertipli olarak maydanoz tüketebilirsiniz.ANANAS Ananas potasyum ve lif açısından varlıklı meyveler içinde yer alır. Potasyumdan varlıklı besinler vücut sıvılarında sodyum-potasyum dengesinin sağlanmasına destek sağlar. Dolayısıyla vücudunuzda ödem oluşturmak ve kısa sürede ödem atmanızı sağlar.
Ananas lif açısından fazlaca varlıklı olduğundan bağırsakların çalışmasını sağlar. Bağırsakların tertipli emek vermesi, su atımının da iyi olması anlamına gelir. Vücudunuzda ödem hissettiğiniz anda ananas tüketebilirsiniz.YOĞURT VE KEFİR Yoğurt ve kefir vücut sıvılarının mineral dengesini sağlar. Her gün yoğurt ya da kefir tüketerek sindirim sisteminin tertipli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu besinler bağırsak hareketlerini düzenlemiş olduğu için vücutta biriken ödemi kısa sürede atar.
Yoğurt ve kefir ek olarak metabolizmayı da harekete geçirir. Bu sayede yağ yakımını destekleyerek zayıflama sürecini kolaylaştırır.YULAF Yulaf içinde bolca oranda lif barındırır. Kalorisi düşük bir besindir. Yapısında bulunan beta glukan yardımıyla bağırsaklar harekete geçer. Vücuttaki ödem ve toksinleri atar. Şişkinlik hissini ortadan kaldırır.
Tertipli olarak yulaf tüketmek vücutta ödem oluşmasını da engeller. Yulafı süt ya da yoğurdun içinde ilave ederek tüketebilirsiniz. Ödem atmak istiyorsanız haftada 3-4 kez yulaf tüketmeniz önerilir.

Son Dakika Haberler