TOKİ yüzde 25 indirim kampanyası müracaat şartları neler? TOKİ Eylül 2022 indirim kampanyası ne süre?

22.09.2022 16:29 Son Güncelleme: 22.09.2022 16:30 TOKİ’den ev alan ve taksit ödemeye devam eden binlerce kişiyi yakından ilgilendiren izahat Bakan Kurum’dan geldi. İndirim müjdesi sonrasında şartlar ve indirim oranının ne kadar olacağı ise araştırılmaya başlandı.
TOKİ EYLÜL 2022 İNDİRİM KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Kampanyanın müracaat tarihleri ile ilgili bilgileri Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Erdoğan açıklamasında “TOKİ’den ev alan yurttaşlarımıza da bir müjde vermek isterim. TOKİ’den ev yada işyeri alıp da geri ödemesi devam eden yurttaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden azca olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek. Kampanya bugün başlamış olacak ve 19 Ekim geçmişine kadar sürecek. Orada da inşallah kolaylaştırıcı olacağız.” dedi. TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI MÜJDESİNİ BAKAN KURUM DUYURMUŞTU
Bakan Kurum açıklamasında “Borcunu erken ödeyip tapusunu derhal almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için İNDİRİM KAMPANYAMIZ hazır. Kampanyanın detaylarını Cumhurbaşkanımız @RTErdogan açıklayacak. Bugüne dek olduğu şeklinde bundan sonrasında da milletimizin yararına ne var ise halletmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Borcunu erken ödeyip tapusunu derhal almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için İNDİRİM KAMPANYAMIZ hazır. Kampanyanın detaylarını Cumhurbaşkanımız @RTErdogan yarın açıklayacak.Bugüne dek olduğu şeklinde bundan sonrasında da milletimizin yararına ne var ise halletmeye devam edeceğiz.
— Murat KURUM (@murat_kurum) September 21, 2022
 

Son Dakika Haberler