Son Dakika – Hava Durumu (16-09-2022)

Denizlerde rüzgar çoğunlukla orta kuvvette esiyor. Yalnızca Şimal Ege’de cenup yönlerden güçlü esmesi umut ediliyor.
Marmara Bölgesinde güneş görülüyor. Isı İstanbul’da 31 aşama ölçülüyor. Kocaeli’de ise 39 dereceye kadar çıkıyor. Cumartesi günü 40 dereceyi de aşması umut ediliyor. Sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.
Ege Bölgesinde güneş bol miktarda görülüyor. Isı İzmir’de 34, Denizli’de 37, Muğla ve Afyonkarahisar’da 32 aşama ölçülüyor.
Akdeniz Bölgesinde hava açık, güneş görülüyor. Isı bölgede 30 ile 35 aşama içinde ölçülüyor. Cumartesi günü de benzer bir hava durumu umut ediliyor.
İç Anadolu Bölgesinde de sema azca bulutlu ve güneşli. Isı Ankara’da 33, Eskişehir’de 35, Sivas’ta 30 aşama ölçülüyor. Cumartesi günü sıcaklıklar 1-2 aşama daha yükseliyor.
Karadeniz Bölgesinde azca bulutlu bir hava var. Isı doğu kesimlerde 30 derecenin altında kalıyor. Bölgenin kalanında ise 30-32 derecelerde ölçülüyor 
Doğu Anadolu Bölgesinin şimal kesimlerinde hava azca bulutlu, bölgenin kalanında güneş daha fazlaca görülüyor. Isı Kars’ta 27, Malatya’da 32, Hakkari’de 30 aşama.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava bolca güneşli. Isı 35-36 derecelerde ölçülüyor. Cumartesi Pazar adım adım yükselerek yer yer 38-39 dereceleri ölçmeye hazırlanıyor.

Son Dakika Haberler