Redmond derbi öncesi iddialı – Futbol Haberleri

Beşiktaş’ın yeni transferi Nathan Redmond, 2 Ekim’de oynanacak Fenerbahçe derbisi öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. 
İşte İngiliz yıldızın açıklamalarından öne çıkanlar:
– Türkiye’ye geldiğim andan itibaren ilk fark ettiğim şey Beşiktaş taraftarının büyüklüğü oldu. Taraftarın bizlere gösterdiği sevgi ve destek hakkaten inanılmazdı. Önümüzdeki Fenerbahçe derbisine hazırlanmak için süremiz var. En iyi şekilde derbiye hazırlanacağız ve taraftarlarımızın gönlünü alacağız, onları mutlu edeceğiz.
Batshuayi’nin hedefinde Conte var: Kandırıldım!
‘PREMIER LIG OYUNCULARININ EN ÖNEMLİ KATKISI TECRÜBE’ – Premier Lig dünyanın en iyi ligi. Bu ligde oynayan oyuncuların katkısı fazlaca mühim. Biz yeni bir takımız, birbirimizin iyi mi oynadığını öğreniyoruz. Normal olarak, Beşiktaş için maçlar kazanmak için buradayız. Bunu başaracağız.
– En iyi oynadığım bölgeler sol ve sağ kanat. 16-17 yaşlarındayken, 8-9-10 numarada oynadım. Yeri geldi kanat beki olarak oynadım. Genç oyuncuyken bunun da getirileri oldu. Bonus bir oyuncu olmamı sağlamış oldu. Oyunu idrak etmek için değişik pozisyonlarda vazife almam iyi oldu.
‘DELE ALLI VE ISMAEL İLE KONUŞTUK’
– İngiltere’den bazı teklifler vardı. Beşiktaş’ın ilgisi vardı. Geçirme periyodu bitmeden ilkin de konuşuyorduk bu tarz şeyleri. Hoca ve Dele Alli ile konuştuk. Daha da önemlisi ailemle konuştum. İlginin de hoşuna gitmesiyle beraber yeni bir maceraya atılma sonucu verdim. Bana gelen her geçirme teklifini anlatsam bu toplantı burada bitmez.
SÜPER LİG’İ YORUMLADI
– Beklediğimden fazlaca daha iyi bir lig ve ortam var. Beklentileri belirlemek fazlaca mühim hayatta. Tesisler, saha, atmosfer fazlaca iyi. İngiltere’deki atmosferleri sizler de iyi biliyorsunuz ki. Stadımızda inanılmaz iyi bir atmosfer var. Oyun temposu anlamında Süper Lig geride. Premier Lig’de maçlar fazlaca süratli akıyor. Süper Lig oyun temposu açısından daha yavaş diyebilirim.
Nathan Redmond, Guardiola geçtiğimiz yıllarda yaşamış olduğu diyaloğu şöyleki aktardı: “Guardiola, ‘Önceki sezona gore niçin performansın düştü?’ diye sordu. Bana iltifatlarda bulunmuş oldu. Önceki sezonlardaki kıyaslamayı konuştuk.
(Skorer)

Son Dakika Haberler