ÖSYM KPSS soruları gösterildi! 2022 KPSS soruları ve cevapları kitapçığı!

19.09.2022 00:09 Son Güncelleme: 19.09.2022 00:09 Binlerce adayın iştirakı ile gerçekleşen KPSS 2022 Lisans Imtihanı bugün yine gerçekleştirildi. İptal edilen sınavın yerine gerçekleşen sınavda adaylar görevli oldukları alanlardan soruları yanıtladılar. Peki, sınava ilişkin sorular ve cevaplar ne süre yayınlanacak?
KPSS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?
2022-Kamu Personel Seçme Imtihanı (KPSS) Lisans Genel Kabiliyet-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının temel sual kitapçığı diziliminde verilen imtihan soruları adayların erişimine açıldı.ÖSYM’nin web sitesinde yer edinen duyuruya nazaran, bugünkü oturumların temel sual kitapçıkları ile yanıt anahtarlarının yüzde 10’u yayımlandı.
Sınava başvuran adaylar ise temel sual kitapçığı diziliminde verilen imtihan sorularının tamamına ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr web adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecek. ÖSYM sınavlara ilişkin soruların ve cevapların tamamını sınava katılan adayların erişimine açık olacak şekilde ÖSYM AİS sayfası üstünden yayınlıyor. Soruların yüzde 10’luk kısmı ise her insana açık olarak yayınlanıyor.
ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…
ÖSYM KPSS LİSANS SORULARI VE CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi çoğu zaman sınavın sona ermesinden birkaç saat sonrasında soruları  ve cevapları erişime açıldı. KPSS 2022 Genel Kültür – Genel Kabiliyet soruları ile KPSS Eğitim Bilimleri sorularının yayınlandığı bağlantı alttadır. İŞTE SORULAR VE CEVAPLAR
KPSS Lisans imtihanı 2022 saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor, kaç dakika? KPSS imtihan süresi detayları!

Son Dakika Haberler