Kamu personel alımları 2022 ertelendi mi? KPSS personel alımı takviminde yeni gelişme!

05.08.2022 07:31 Son Güncelleme: 05.08.2022 07:32 KPSS sınavının iptal edilmesinin peşinden ve yapılacak sınavların ertelenmesiyle beraber kamu personel alımı takviminde de değişim yaşandı. ÖSYM Imtihan takvimi içinde yer alacak olan KPSS takvimi 17 Eylül tarihinde açıklanacak. Kamuda işyar olmayı bekleyen milyonlarca aday kamu personel alımlarının ertelenip ertelenmediğini merak ediyordu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, KPSS sınavıyla kamu personel alım sürecinde de alınan yeni sonucu duyurdu.
KAMU PERSONEL ALIMLARI ERTELENECEK Mİ?
İletişim Başkanı Fahrettin Altun yapmış olduğu açıklamada, “2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da meydana getirilen oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi sebebiyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine nazaran güncellenecektir.” ifadelerini kullandı. Altun,17 Eylül’de yeni KPSS takviminin açıklanacağını belirterek, şunları söylemiş oldu; KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, saptanca ve şartlarını 17 Eylül’de başlamış olacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının peşinden ek olarak duyuracaktır.
Öte taraftan KPSS geçerlilik süresi ile ilgili de Fahrettin Altun Twitter’dan, “Süreci en başından beri titizlikle takip eden Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği suretiyle, bu mevzuda tek bir vatandaşımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade edilmeyecektir. Bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için “KPSS sonucu geçerlilik süresi” bir sonraki KPSS ile beraber son iki senenin KPSS neticelerini da kapsayacak şekilde uygulanacak, herhangi bir hak yitirilmesine niçin olunmayacaktır.” açıklamasını yapmış oldu.
KPSS personel alımı ne süre yapılacak? Cumhurbaşkanlığından izahat

Son Dakika Haberler