Dünya Şampiyonası başlıyor! İlk rakip Tayland

Hollanda ve Polonya’nın ortaklaşa düzenledikleri 2022 FIVB Dünya Hanımefendiler Voleybol Şampiyonası bugün başlıyor. 6 şehirdeki maçlarda toplam 24 takımın savaşım edeceği organizasyonda geçen senenin Avrupa üçüncüsü olan Türkiye A Ulusal Ekibi da sahne alıyor.
23 Eylül-15 Ekim 2022 tarihleri içinde büyük bir heyecana sahne olacak dev turnuvada Filenin Sultanları, B Grubu’nda Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Cenup Kore, Tayland ve Hırvatistan ile savaşım edecek. Milliler, gruptaki ilk müsabakasını Hollanda’nın Arnhem şehrinde, öteki grup karşılaşmalarını ise Polonya’nın Gdansk kentinde oynayacak. Türkiye ilk maçına yarın Tayland karşısında çıkacak.
Ulusal Ekip EURO 2024’e iyi mi gider? Uluslar Ligi kontenjanı
Grup karşılaşmalarının peşinden gruplarını ilk dört sırada tamamlayan takımlar ikinci etaba yükselecek. İkinci etap karşılaşmaları, 16 takımın katılımıyla 4-9 Ekim, çeyrek final karşılaşmaları, 8 takımın katılımıyla 11 Ekim, yarı final müsabakaları ise 13 Ekim’de oynanacak. Organizasyon, 15 Ekim’de gerçekleştirilecek üçüncülük ve final müsabakalarıyla sona erecek. Ay-yıldızlıların maçları TRT tarafınca ekranlara getirilecek. Ulusal ekip kadrosunda şu adlar içeriyor: Cansu Özbay, Elif Şahin, Ebrar Karakurt, Meryem Boz, Hande Baladın, Saliha Şahin, Meliha İsmailoğlu, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Ayçin Akyol, Simge Aköz, Aylin Acar.
(Skorer)
 

Son Dakika Haberler