Doktorlar yanlış teşhis koydu! Hastalığını mağazada çalışan kız fark etti!

Özgürlük’in haberine bakılırsa; 36 yaşındaki Theresa Fredenburg-Hinds 8 yaşından beri şişman bacaklara sahipti sadece ergenliğe girdiğinde bacaklarındaki şişkinlik daha da arttı ve ona ağrı vermeye başladı.
DOKTORLAR ‘SADECE ŞİŞMANSIN’ DEDİLER
Genç hanım ağrılarından dolayı endişelenip kontrole gittiğinde doktorlar ona ‘yalnız şişman’ olduğu söyleyerek hanımı geri çevirdiler.
Gittiği son hekim ağrılarının Aşırı kiloluluk kaynaklı bulunduğunu söyleyip ona varis çorabı alması icap ettiğini söylemiş oldu.
Doktorun tavsiye etmiş olduğu çorabı almak için mağazaya giden Theresa, orada çalışan bir tezgahtar yardımıyla senelerdir çekmiş olduğu ağrıların gerçek nedenini buldu.
MAĞAZADAKİ TEZHAGTAR FARK ETTİ! GÖZYAŞLARINA BOĞULDU Theresa Dailystar’a yapmış olduğu açıklamada, “Mağazada çalışan hanım bacaklarıma bir göz attı ve bana Lipödem denen bir rahatsızlığım bulunduğunu söylemiş oldu ve doktoruma vermem için bir broşür verdi.” dedi.
Lipödem hastalığını daha ilkin de duyduğunu ve araştırdığını özetleyen genç hanım, “Hastalıktan ben de şüphelenmiştim sadece durumun başka biri tarafınca da onaylanması luk gözyaşları dökmeme niçin oldu” ifadelerini kullandı.
DOKTOR TEKRARDAN ‘OBEZİTE’ DEDİ, UZMANA SEVK EDİLMEK İSTEDİ
Mağaza çalışanından almış olduğu broşürle yine hastaneye giden Theresa, doktordan gene ‘aşırı kiloluluk’ yanıtını aldı sadece bu sefer bir uzmana sevk edilmek istediğini söylemiş oldu. Ve uzmanların incelemesi sonrası hastalığın resmi teşhisini aldı.
FENOMEN HALİNE GELDİ, 85 BİN TAKİPÇİSİ VAR
ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan hanım artık 85 bin takip edeni olan bir TikTok fenomeni ve Lipödem hastalığı hakkında farkındalık yaratmak için çaba veriyor.
Dönemin değiştiğini ve insanların tüm bedenleri kabul ettiğini özetleyen Theresa, “Bu durum benim hastalıkla yaşamamı kolaylaştırdı. Sokaktaki insanlardan oldukça fazla suiistimal gömüyorum. Yalnız bazı çocuklar değişik göründüğümü ya da şişman olduğumu söylüyor ki bu yanlış değil. Bunu çocuklardan duymak anlaşılabilir” ifadelerini kullandı.
EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ KOCASI
Şimdi ağrı ve şişkinliği denetlemek için hususi çoraplar giyen genç hanım, uzun süre ayakta duramadığını ve acele yorulduğunu belirtse de cerrahi bir operasyon düşünmüyor.
Bu süreçte en büyük destekçisinin kocası bulunduğunu belirten Theresa, ileride hareketliliği ciddi seviyede kısıtlanırsa sadece o vakit ameliyat olmayı düşünebileceğini belirtti.
LİPÖDEM NEDİR? TEDAVİSİ VAR MI?
Hanımlarda sık görülen Lipödem (Ağrılı Selülit) bilhassa bacaklarda anormal yağ depolanması ile karakterize kronik bir yağ metabolizması hastalığıdır.
Lipödem çoğunlukla buluğluk dönemine giren kız çocuklarda başlamakla beraber, yaşamın herhangi zamanında hormonal değişikliklere bağlı olarak başlayabilir ve yaşam boyu devam eder. Hastalık tedavi edilmezse ilerleyip cerrahi müdahale gerektirebilir.
Tedavi seçenekleri sınırı olan olan hastalık için, kompresif tedaviler, cerrahi müdahale, egzersiz ve kilo kontrolü şeklinde değişik seçenekler uygulanmaktadır.

Son Dakika Haberler